Międzynarodowe standardy budowy – technologia szkieletowa z USA
Opracowana przez naszą firmę seria typowych domów mieszkalnych jest przeniesieniem na rynek polski technologii powszechnie stosowanej od wielu lat w USA, Kanadzie, Skandynawii i krajach Europy Zachodniej. Domy wykonujemy zgodnie z przyjętymi wymogami lekkiego budownictwa szkieletowego używając do produkcji drewna iglastego. Od 2008 roku budujemy jedynie z drewna KVH – jest to drewno suszone klejone i fazowane, stosowane tylko przez renomowanych producentów domów. Jedynie łaty i kontrłaty pod pokryciem dachowym są wykonywane z drewna niestruganego. Drewno, które posiada certyfikaty i spełnia normy jakościowe dla drewna KVH używanego w budownictwie w Europie Zachodniej gwarantuje najwyższą solidność konstrukcji, a dziś jest stosowane również w Polsce. Do realizacji wszystkich budynków wykorzystujemy wyłącznie importowane z Austrii lub Niemiec drewno wg odpowiedniej europejskiej normy CE dla drewna KVH.
Materiały najwyższej jakości w technologii szkieletowej
Poza najwyższej jakości drewnem KVH stosujemy materiały najlepszych producentów jak:
- płyty poszycia Fermacell, płyty stropowe OSB
- odpowiedni styropian, wełnę izolacyjną
- listwy i taśmy przyokienne do ciepłego montażu
- tynki zewnętrzne silikatowo – silikonowe
- blachodachówkę, blachę na rąbek z solidną gwarancją
- renomowaną stolarkę okienną PVC lub drewnianą
- solidne drzwi wejściowe stalowe lub drewniane
- folie o wysokich parametrach wiatroszczelne i paroizolacyjne zbrojone
- certyfikowane łączniki do drewna: wkręty, wieszaki, łączniki, kotwy, gwoździe
oraz wiele, wiele innych materiałów uznanych producentów.
Wszystkie materiały posiadają niezbędne atesty i dopuszczenia do stosowania w budownictwie. Właściciele firmy oprócz ponad 20 letniego doświadczenia w realizacji budynków w technologii szkieletowej /ponad 1000 zrealizowanych domów w Polsce i Europie/, wyższego technicznego wykształcenia, odbyli dodatkowo specjalne szkolenia i posiadają zaświadczenia/certyfikaty umiejętności w zakresie wymagań stawianych budownictwu drewnianemu.
Domy szkieletowe – szybki czas realizacji
Dzięki zastosowaniu częściowej prefabrykacji elementów ściennych skracamy czas montażu domu w stanie surowym z zewnątrz wykończonym do około jednego miesiąca, w zależności od wielkości budynku. Wewnętrzne wykończenie realizujemy do kolejnych dwóch – trzech miesięcy. Nasze domy modułowe, domy piętrowe, kanadyjskie, domy pasywne, prefabrykowane, domy parterowe – w zależności od regionu różnie nazywane to domy szkieletowe – odznaczają się nowoczesnym rozwiązaniem funkcjonalnym.
Zachęcamy do realizacji budynków proekologicznych opartych o pompy ciepła, systemy wentylacji mechanicznej – rekuperacji, solarów słonecznych do ciepłej wody użytkowej czy fotowoltaiki produkującej prąd. Przy takim rozwiązaniu pozostaje nam jedynie rachunek za wodę i gminne podatki od nieruchomości.
Dla tradycyjnego ogrzewania gazowego, olejowego czy innego przewidzieliśmy oczywiście dodatkowe piony spalinowe w kominie. Od lat montowaliśmy centralnie zlokalizowany kominek grzewczy zapewniający możliwość taniego ogrzania całego budynku. Dziś kominki montowane są już rzadko, choć niektórzy inwestorzy ciągle chcą je mieć :)
Pragniemy zwrócić uwagę na to, iż budynki w technologii szkieletu drewnianego odznaczają się bardzo dobrymi parametrami cieplnymi, do wyboru macie Państwo 2 standardy dotyczące grubości konstrukcji oraz docieplenia wewnętrznego i zewnętrznego THERMAL 30+ i ECO 35+ .
Technologia szkieletowo-drewniana to optymalne budownictwo
Budynki wykonywane w technologii szkieletowo-drewnianej możemy wybudować od fundamentów, aż po wykończenia wewnętrzne. Dlatego też budowa dla naszych klientów nie jest męczarnią i pasmem stresów, gdyż jedna firma odpowiada za większość prac, a z pomocą kilku współpracujących z nami od lat sprawdzonych podwykonawców jesteśmy w stanie wykonać bardzo wiele specjalistycznych robót. Inwestor jest w stanie z góry określić rzeczywisty koszt budowy i nie musi być narażony na niespodzianki wynikające z budowy – realizowanej przez wiele ekip. Gdy do tego dochodzi fakt, iż naszym klientom oferujemy głównie domy typowe – optymalnie dostosowane do potrzeb inwestora, wybudowane wcześniej setki razy, sprawdzone w codziennej eksploatacji, jesteśmy w stanie określić dokładny koszt i czas montażu.Już w listopadzie 2013 projekty naszych pierwszych domów pasywnych Ibudhaus 130 oraz Ibudhaus 150 pozytywnie przeszły weryfikację krajowego programu NFOŚiGW „Efektywne wykorzystanie energii, dopłaty do kredytów na budowę domów energooszczędnych” dotacji do domów pasywnych. Dlatego od początku sezonu 2014 oferujemy budowę domów w pełni pasywnych NF 15 wg standardów NFOŚiGW. Niestety dopłaty tego typu w Polsce już się skończyły, ale za granicą np w Austrii czy Niemczech są nadal popularne.